Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

elanus 

pohled na naši matku

23 fotek 12.1.2014 - zobrazení 228 komentářů
Praha - stověžatá matka měst
Praha je skutečným klenotem České republiky. Pojí se k ní různá přirovnání, jako například Zlatá Praha, Stověžatá Praha nebo Praha - Matka Měst. Tyto názvy vyjadřují její jedinečnost a charakteristické znaky a prvky. Přímo se nabízí otázka, v čem tedy vlastně tkví podstata těchto různorodých přezdívek a přirovnání?

ZLATÁ PRAHA
Výklad tohoto názvu se občas liší a zaměňuje. My se přikláníme k následující verzi: Podíváte-li se z vyhlídky za jasného slunného počasí na Prahu, uvidíte “třpytící se zlato“ – efekt, při němž se sluneční světlo odráží od pražských (a nejen těch pozlacených) střech a vytváří tak zlatavou záři.

STOVĚŽATÁ PRAHA
Jak už je ze samotného názvu patrné, v Praze naleznete množství věží a věžiček na střechách bezpočtu pražských kostelů a domů.

PRAHA - MATKA MĚST
Jedinečnost Prahy spočívá i v jejím naprosto unikátním, zachovalém historickém jádru – od Pohořelce přes Pražský hrad, Malou Stranu, Karlův most, Staré Město včetně Židovského města, Staroměstské náměstí až po Václavské náměstí a přilehlé okolí. V Praze najdete zastoupeny všechny stavební a umělecké styly v nepřeberném množství a podobách. Světoznámé a naprosto úchvatné je například pražské baroko a pražská secese, ale ohromí Vás i jedinečný kubismus a další slohy. K tomu se přidává obrovský duchovní a kulturní rozměr Prahy a její jakási neuchopitelná tajemnost, magičnost a naprosto neopakovatelná romantika. Rozličné pověsti, mýty a příběhy, které se k Praze vážou, příjemně rozviřují a nechávají pracovat lidskou fantazii…
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron